Úvod  » naše nabídka  » stepcraft  » m-serie


M-Serie

STEPCRAFT CNC SYSTÉM M.SERIE

 

Nejnovější a technologicky nejpokročilejší řada CNC systémů Stepcraft M-Serie, Vám umožní zcela nové, revoluční využití technologie CNC obrábění. Na dvouúrovňovém pracovním stole můžete upnout tvarově složité polotovary, realizovat víceúrovňové obrábění případně pootočit část stolu s upnutým obrobkem do vertikální roviny. Díky výbavě Freestyle Milling TM můžete CNC postavit na materiál, odejmout pracovní stůl a nechat systém Stepcraft M-Serie frézovat či laserově gravírovat do plochy pod sebou. Všechny systémy Stepcraft M-Serie používají pro posuv v jednotlivých osách renomované lineární vedení Bosch Rexroth a jako pohon krokové motory Nema23. Díky monitorování kroků jednotlivých krokových motorů systém dokáže hlídat a vyhodnocovat správnost svého chodu a v případě zjištění jakékoli odchylky aktivovat režim nouzového zastavení.

 

4 ROZMĚROVÉ VARIANTY

 

CNC systémy M.Serie Vám dokážeme nabídnou ve čtyřech rozměrových variantách přičemž nejmenší M.500 Vám se svými celkovými rozměry 583x726x646 mm nabízí jedinečnou mobilitu, střední M.700 se svým pracovním prostorem 479x743x194 mm ideální poměr praktičnost/cena a velký M.1000 ložnou plochu o velikosti 843x1150 mm. Pokud by Vám ani tato velikost nestačila, máme pro Vás i speciální verzi M.1400 Ultimate, s impozantními 979 x 1444 x 194 mm

 

JEDINEČNÝ PRACOVNÍ STŮL

 

Zvažujete-li zda upřednostnit stroj vhodný spíše pro standardní obrábění materiálů deskového charakteru, u kterého jde spíše o velikost ložné plochy a možnost upínání dílců delších než rozměr ložné plochy anebo naopak stroj optimální pro reliéfní frézování a další složitější projekty vyžadující velkou pracovní výšku, u nás toto volbu nemusíte řešit. Díky dvouúrovňovému vyjímatelnému pracovnímu stolu můžete elegantně zvládat obojí. Horní úroveň našeho pracovního stolu Vám totiž umožňuje upínat materiály delší než ložná plocha stroje kdežto úroveň spodní nabídne bezkonkurenční pracovní výšku. Nehledě na to, že stůl lze zcela vyjmout a obrábět tak i plochu pod CNC systémem, nebo upínat materiály na svislo.

 

 

 

DVOUÚROVŇOVÝ PRACOVNÍ STŮL

  

 

T-SLOT UPÍNACÍ PROFILY

 

 

 

90° ALU T-SLOT UPÍNACÍ PROFIL

 

PRÉMIOVÁ NĚMECKÁ KVALITA

 

Díky inovativním, extrudovaným, speciálně pro toto použití vyvinutým, patentovaným profilům STEPCARFT, lineárním vedením BOSCH REXROTH, pohybovým šroubům HIWIN® nebo IGUS®, čtveřici krokových motorů Sanyo-Denki NEMA23 a našemu SEMI CLOSED LOOP SYSTEM™ hlídajícímu správnost chodu ve všech osách, Vám dokážeme zaručit jedninečnou kvalitu, maximální přesnost a dlouhodobou spolehlivost.  

 

 

 

SILNOSTĚNNÝ PROFIL PRACOVNÍHO TRÁMCE X

 

Robustní profil STEPCRAFT M-Series nastavuje nové standardy ve stabilitě a designu CNC frézovacích strojů. Inteligentní konstrukce speciálně vyvinutá pro Stepcraft M.Series, zajišťuje vysokou absorpci sil a jejich rovnoměrný rozklad. Nabízí tak oproti oceli unikátní poměr torzní tuhost/hmotnost díky optimalizovanému designu silnostěnného alu extrudovaného profilu. Tvar tohoto profilu je inovací vyvynutou ve STEPCRAFT GmbH a je chráněna zapsaným užitným vzorem.


 

 

 

 

 

BOSCH REXROTH

 

Všechny osy řady STEPCRAFT M-Serie používají jako pojezdy vysoce přesná kuličková lineární vedení od renomovaného výrobce Bosch Rexroth. Díky použití kvalitní kalené oceli pro kuličkové kolejnice a osvědčené konstrukce kuličkových vozíků rozšířených o speciální těsnění pro prašné prostřední, Vám dokážeme zaručit dlouhodobou spolehlivost, hladký chod a téměř nulové opotřebení i při náročném dlouhodobém cyklickém zatěžování. Můžete tak CNC systém osadit i těžšími pracovními jednotkami a volit agresivnější strategie obrábění.

 

 

DVOUMOTOROVÝ POHON OSY Y

 

Pohon pohybových šroubů v ose Y je zajišťovát dvojicí krokových motorů ( 3A Sanyo Denki® NEMA23) prostřednictvím napřímo hnaných pohybových šroubů Igus/Hiwin. Portál je samokalibrační a je vybavený stavěcím šroubem pro případné jemné přenastavení.

 

ZESÍLENÝ PRACOVNÍ TRÁMEC OSY Z

 

Robustní pracovní trámec v Z-ové ose Vám díky své délce umožňí obrábění nadrozměrných dílců a frézování pod spodní úrovní pracovního stolu. Klasická upínací příruba 43mm - tzv. nosič pracovních jednotek kterou je Z-trámec zakončen je doplněna o dvojicí upínacích T-Slot drážek. Můžete si tak sami vybrat, zda vzhledem k preferované pracovní jednotce a její hmotnosti využijete standardní upínání do horizontální příruby nebo ji upnete pomocí T-drážek vertikálně přímo na pracovní trámec.

 

 

 

VÝBĚR ZE DVOU TYPŮ POHYBOVÝCH ŠROUBŮ

 

M-Series pracují s maximální přesností, spolehlivostí, precizností a nízkou hlučností.  Vzhledem k široké škále podporovaných pracovních jednotek a s tím souvisejícímu rozsahu možného využití, kladoucích rozdílně požadavky na konstrukci stroje, Vám dávámě na výběr ze dvou typů pohybových šroubů.

 

IGUS® DRYSPIN POHYBOVÉ ŠROUBY

  

Pohybové matice jsou vyrobeny z polymerového kompozitu,s nízkým koeficientem tření. Tento materiál obsahuje speciální vlákna, která vytvářejí mazací vrstvu, která snižuje tření mezi pohyblivými částmi. To vede k nižší spotřebě energie, nižšímu hluku a delší životnosti. Je také lehčí a má nižší koeficient tření než kov. To jej činí ideální pro aplikace, kde je potřeba vysoká přesnost a opakovatelnost při nižším zatížení. Igus dryspin je odolný vůči olejům, chemikáliím a vibracím, a je tak vhodnější pro použití v náročnějších podmínkách okolního prostředí.

 

 

HIWIN® KULIČKOVÉ POHYBOVÉ ŠROUBY

 

Pohybový šroub i matice jsou kompletně vyrobeny z oceli, přičemž pohyb uvnitř matice je zajišťován cirkulujícími ocelovými kuličkami. To umožňuje dosažení vyšších rychlostí, větší nosnosti a odolnosti vůči opotřebení v čase, obzvláště při enormním namáhání a intenzivním cyklickém zatěžování. To znamená, že je ideální pro aplikace, náročné na vysokou rychlost, výkon a zátěž, avšak důsledně vyžaduje pravidelnou údržbu resp. pravidelné intervaly čištění a mazání.


ZÚROČENÉ ZKUŠENOSTI

 

Díky zpětné Vazně od našich zákazníků naše CNC systémy neustále zdokonalujeme a vylepšujeme tak aby co nejlépe splňovali vaše náročné požadavky. Zůročení respektive benefity tohoto našeho přístupu jsou nejlépe vidět právě v M.Serii, která v současnosti představuje technologicky nejpokročilejší výrobní řadu.

 

 

 

 

SEMI CLOSED LOOP SYSTEM™

 

Systém hlídání správnosti chodu, neboli systém kontroly kroků krokových motorů, dokáže vedle standardní automatické kalibrace a hlídání paralelnosti chodu portálu nyní ochránit celý Váš CNC systém včetně právě obráběného materiálu. Díky monitorování kroků jednotlivých krokových motorů systém dokáže hlídat a vyhodnocovat jejich správnost a v případě zjištění jakékoli odchylky aktivovat režim nouzového zastavení. To oceníte zejména u časově náročných projektů, složitě obrobitelných materiálů a v případě chyb z nepozornosti či nevhodného nastavení řezných podmínek.

 

FLEXI GUIDESTM

 

Již žádné změť kabelů! Každý stroj řady STEPCRAFT M-Series je dodáván se třemi Flexi Guides™ - trojicí držáků na horní straně X-trámce umožňující rychlou, flexibilní a zároveň přehlednou organizaci kabelů, rozvodů stlačeného vzduchu i odsávací hadice vedoucí k pracovní jednotce. Není třeba tak instalovat nosnou konzoli či jiné držáky nad stroj. Další výhodou FLEXI GUIDESTM je jejich přestavitelnost umožňující vyvedení kabelů, rozvodů a odsávací hadice na levou či pravou stranu stroje.

 

MODULÁRNÍ SYSTÉM ŘÍDÍCÍ ELEKTRONIKY

 

Vzhledem ke koncepci odjímatelného pracovního stolu je veškerá řídící elektronika umístěna v zadní části stroje a zároveň je navržena jako modulární systém. To oceníte zejména pokud plánujete jít cestou pořízení CNC systému v základní funkční výbavě a až následného rozšiřování/dovybavování o další pracovní jednotky či příslušenství.


 

FREESTYLE MILLING

Díky vyjímatelnému stolu, Vám Stepcraft M.Serie nabízí unikátní možnost frézovat do dřevěných podlah, stolových desek, materiálů větších než ložná plocha stroje, dřevěných obkladů stěn nebo dveřních výplní. 

 

 

NEOMEZENÉ MOŽNOSTI POUŽITÍ

 

Díky modulárnímu systému, zaručujímćímu jednoduché přidávání nejrůznějších pracovních jednotek, doplňků a příslušenství Vám Váš CNC systém Stepcraft M. Serie zajistí nekomplikovaný přechod mEzi různýmI typy obrábění a zároveň, namísto jednorázové investice, umožní postupné dovybavování stroje v závislosti na budoucích plánovaných i neplánovaných zakázkách.

 

FRÉZOVACÍ JEDNOTKA S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU NÁSTROJE

 

Pokud jsou Vaše projekty složitějších charakteru a vyžadují tak použití vícero nástrojů, bude pravděpodobně jedno z prvních rozšíření po kterém sáhnete, systém automatické výměny nástroje s řízeným zdvihem odsávací patky. Toto rozšíření kompatibilní s naší základní frézovací jednotkou MM1000 Vám zkrátí čas, potřebný pro výměnu nástroje, usnadní nastavování pracovního počátku a celkově zefektivní Vaši výrobu, jelikož již nebudete muset řešit nejstejně dlouhé na aktuálně použitém nástroji závislé výrobní cykly.

 

FRÉZOVACÍ VŘETENO HFS1100

 

Upřednostňujete-li namísto automatické výměny nástrojů výkon a hrubou sílu, pravděpodobně spíše než ATC vřetena oceníte naše průmyslové frézovací vřeteno HFS1100, které je již v základu dodáváno včetně elektroboxu, v němž je frekvenční měnič a veškeré další potřebné elektrokomponenty a rozvody. Naše řešení plní nejpřísnější bezpečnostní normy, je certifikováno, vyhovuje CE a lze jej tak bez obav používat i v profesionální svéře a pro účely podnikání.


 

LASEROVÁ GRAVÍROVACÍ JEDNOTKA

 

Laserová jednotka DL445 umožňuje bezkontaktní gravírování a značení různých materiálů. Jednotka vybavena aktivním odtahem a filtrací spalin.

 

PLAZMOVÁ ŘEZACÍ JEDNOTKA

 

Plazmová řezací jednotka Cut 50 umožňuje jednoduché, rychlé efektivně efektní dělení elektricky vodivých kovů a to až do tloušťky 14mm.

 

JEDNOTKA 3D TISKU

 

S 3D tiskovou pracovní jednotkou PH-40, můžete svůj CNC systém proměnit v klasickou 3D tiskárnu. Dodávána včetně vyhřívané podložky a ventilátoru.

 

 

OSCILAČNĚ TANGENCIÁLNÍ NŮŽ OTK-3

 

Jednotka oscilačně tangenciálního nože OTK-3 pro rychlé přesné řezání a vyřezávání složitých tvarů do materiálů na bázi kůže, kartonu, PUR pěn a dalších.

 

PRŮMYSLOVÝ TAŽENÝ NŮŽ

 

Tažený nůž pro řezání materiálů na bázi pryže, pěnových hmot, papíru, kůže, textilu a dalších frézováním obtížně dělitelných materiálů.

 

GRAVÍROVACÍ JEDNOTKA - RYCÍ HROT

 

Gravírovací hrot pro detailní vykreslení rytin ve vynikající kvalitě. Lze jej použít na plexisklo (LED lampy), plasty, mosaz, hliník, ocel, nerez a další materiály.

 

PESTRÁ PALETA DALŠÍHO ROZŠIŘUJÍCÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

variabilita nabízených pracovní jednotek, vyžaduje též celou řadu dalších doplňků a odpovídajícího příslušenství. 

 

4.ROTAČNÍ OSA

 

Řízená, krokovým motorem hnaná rotační osa pro obrábění komplikovaných tvarů, složitých řezeb a 3D objektů.

 

 

3D DOTYKOVÁ SONDA

 

3D dotyková sonda pro přesné určení polohy hrany či rohu dílce, kompenzaci nerovných ploch a snímání povrchu těles.

 

PODTLAKOVÝ PRACOVNÍ STŮL PE500

 

Podtlakový stůl pro rychlé efektivní upínání materiálů deskového charakteru. Robustní, voděodolný, demontovatelný.


 

SENZOR DÉLKY NÁSTROJE TS32

 

Senzor pro hledání nulového bodu a automatickou korekci délky nástroje.

 

ODSÁVACÍ ADAPTÉR

 

Odsávací patka kopírující povrch obráběného materiálu pro účiný odtah třísek

 

 

STROJNÍ SVĚRÁK

 

Přesný strojní svěrák pro rychlé, silné a spolehlivé upínání obrobků.

 

SESTAVENÝ KOMPLET NEBO KONSTRUKČNÍ KIT

 

Baví vás sestavovat technické produkty nebo chcete raději hned začít obrábět? Máte na výběr - všechny CNC frézky řady STEPCRAFT M-Series jsou k dispozici jako konstruknční nesestavená sada CNC frézky nebo jako systém připravený k provozu.

 

SESTAVENÝ CNC SYSTÉM

 

Začněte ihned se svými CNC projekty! Pokud se rozhodnete pro sestavený CNC systém, bude  Vám stačit absolvovat základní zaškolení při předání při kterém nainstalujeme řídící software do Vašeho počítače a CNC společně otestujeme. Následně Vám stačí, převézt CNC systém na místo, zapojit do zásuvky,spustit počítač, upnout příslušný nástroj a můžete začít obrábět. Tímto způsobem ušetříte čas potřebný pro sestavení a seřízení celého CNC systému a zároveň se díky zaškolení vyvarujete nejčastějším začátečnickým chybám.

 

KONSTRUKČNÍ KIT

 

Systém je dodán ve variantě nesestavený konstrukční kit, který obsahuje vedle všech potřebných komponent i sadu momentového klíče a názorný, bohatě ilustrovaný návod. Ten Vás krok za krokem provede celým procesem sestavení a oživení CNC systému. Tento návod jako doplněk obsahuje videoukázky komplikovanějších částí montáže. Dokážete si tak svůj CNC systém sestavit sami a zároveň se jako benefit, vedle nižší pořizovací ceny, také podrobně seznámit s konstrukcí a fungováním celého stroje.

 

OPTIMÁLNÍ VELIKOST A VÝBAVA BEZ KOMPROMISŮ

 

STEPCRAFT M-Series je k dispozici ve dvou verzích, čtyřech různých velikostech, s více než osmi zcela odlišnými druhy pracovních jednotek a nepřeberným množštvím rozšiřující výbavy, doplňků, příslušenství, nástrojů a spoustou dalšího. Pro výběr ideálního řešení právě pro Vaše potřeby navštivte náš eshop. Váháte-li s výběrem vhodné konfigurace nebo si přejete CNC systém nejprve osobně vyzkoušet, neváhejte nás kontaktovat a to ať již prostřednictvím osobního setkání, telefonického hovoru, emailové korespondence či přes sociální síťě.

 

 


Profitek, s.r.o.
Třída 5.května 457/44
373 72 Lišov

IČ: 06242952
DIČ: CZ06242952
Bankovní spojení:
CZK: 2401260347/2010
EUR: IBAN:CZ0620100000002801260362
         BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
GSM: +420 777 577 819
E-mail: info@profitek.cz


Najdete nás také na:
Facebook Google + You Tube

https://www.high-endrolex.com/29
Copyright © 2024 © Profitek s.r.o. | stroje a technologie | www.profitek.cz